26 listopada, 2022

Żużlowcy czekają na Ekstraligę i zachęcają do szczepień

ekstraliga wspiera szczepienia

Szczepionki wydają się być jedynym sposobem na zakończenie pandemii i przywróceniem normalności. Również w sporcie. Z tego powodu Ekstraliga, kluby żużlowe i sami żużlowcy przyłączyli się do akcji promowanie szczepień.

Sezony żużla inne niż wszystkie

Jak wygląda zawodowy sport i rozgrywki w czasie pandemii widzieliśmy w poprzednim roku. Ekstraliga 2020 była rozgrywana w późniejszym terminie, a wiele spotkań z powodu koronawirusa było przekładanych. Na trybunach tylko przez chwilę zasiadali kibice i to w ograniczonej liczbie. Kluby nie zarabiały z tytułu sprzedaży wszystkich wejściówek, a zawodnikom obniżono kontrakty.

Ekstraliga 2021 – jaki to będzie sezon?

Plan na nowy sezon jest, dokonano kilku korekt w regulaminie rozgrywek, a kluby przygotowują się do ścigania na żużlu. W Ekstralidze dokonano transferów i podpisano nowe kontrakty, w teorii normalne jak w latach poprzednich. Nadal nie wiadomo jednak, czy kibice powrócą na trybuny i będą mogli dopingować żużlowców. Sezon 2021 ma potrwać od 3 kwietnia do 26 września. Przez ten okres wiele może się wydarzyć, ale najważniejsze pytania dotyczą stanu pandemii i obowiązujących obostrzeń. Największe nadzieje wiąże się ze szczepionkami i od liczby zaszczepionych ludzi może zależeć stopień “normalności” podczas nowego sezonu Ekstraligi.

Włókniarz i Ekstraliga wspierają akcję

speedwayekstraliga.pl

Dlatego też żużlowe środowisko szybko i chętnie włączyło się w propagowanie akcji #szczepimysie. Ekstraliga, Włókniarz Częstochowa wraz z innymi klubami żużlowej ligi przystąpiły do promocji Narodowego Programu Szczepień. Również żużlowcy wypowiedzieli się o nadziejach związanych ze szczepieniami i powrotem do “normalnego” życia. – Kiedy przyjeżdżałem do Częstochowy w barwach ROW-u Rybnik, pamiętam szczelnie wypełniony stadion przy ulicy Olsztyńskiej oraz głośny i wspaniały doping częstochowskich fanów. Liczę zatem, że już w nowym sezonie będziemy mogli spotkać się w komplecie na trybunach! – zwrócił się do fanów żużla Kacper Woryna, nowy zawodnik Włókniarza.

Nie wiadomo czy żużlowcy będą mieli szansę zaszczepić się wcześniej, ale nie jest to tak istotne, jak zaszczepienie osób najbardziej narażonych na zakażenie lub ciężkie przejście choroby.