26 listopada, 2022

Włókniarz szybko zatwierdził kadrę na nowy sezon. Aneksy podpisane!

Skład Włókniarza Częstochowa

Żużlowy klub z Częstochowy został pierwszym, który porozumiał się ze wszystkimi zawodnikami w sprawie występów w Ekstralidze. Ostatni podpis pod aneksem złożył indywidualny młodzieżowy mistrz Polski.

Wydawało się, że najszybciej negocjacje i rozmowy w sprawie aneksów przed startem Ekstraligi idą w Motorze Lublin. Okazało się jednak, że najsprawniej działają we Włókniarzu Częstochowa. Kibice już wiedzą na kim mogą polegać w nowym sezonie, który według terminarza ma się rozpocząć w połowie czerwca.

CKM Włókniarz broni medalu

Włókniarz w sezonie 2019 zdobył brązowy medal, a po sezonie zasadniczym częstochowski klub plasował się w tabeli Ekstraligi na czwartej pozycji. W nowych rozgrywkach żużlowej Ekstraligi Włókniarz ma być groźnym rywalem dla wszystkich. W historii żużlowej ligi w Polsce, częstochowianie mogą w sumie pochwalić się sześcioma medalami – 1 złotym, 1 srebrnym i 4 brązowymi. Czy w sezonie 2020 Ekstraligi uda się dołożyć kolejny? Z pewnością w zakładach bukmacherskich akcje Włókniarza w Ekstralidze będą stały wysoko.

Włókniarz Częstochowa – skład już zabezpieczony

M.in. dlatego, że władze klubu na rynku transferowym i negocjacyjnym działały bardzo sprawnie. Przypomnijmy, że z powodu opóźnienia startu sezonu przez panującą epidemię koronawirusa, kluby musiały podpisać aneksy do kontraktów żużlowców. Podpis oznacza niejako monopol na „korzystanie” z usług żużlowca w najbliższym czasie. Dlatego każdy zawodnik jest na wagę złota. Prezes Michał Świącik poinformował, że kolejno porozumiał się z Pawłem Przedpełskim, Leonem Madsenem, Frederikiem Lindgrenem, Jasonem Doyle’m oraz Rune Holtą. Amatorskie kontrakty we Włókniarzu mają też juniorzy – Mateusz Świdnicki i Bartłomiej Kowalski.

Obcokrajowcy na żużlowej kwarantannie

Zgodnie z przepisami ustalonymi przez Ekstraligę, od 8 maja wszyscy zagraniczni żużlowcy są poddani dwutygodniowej kwarantannie. W Częstochowie dotknęło to trójki żużlowców – Frederika Lindgrena,  Rune Holtę oraz Jasona Doyle’a. Zgodnie z regulaminem sanitarnym PZM zawodnicy wraz z rodzinami przebywać będą w izolacji do 22 maja. Włókniarz zapewnił im komfortowy pobyt w jednym z częstochowskich hoteli, gdzie będą mogli spokojnie mieszkać, odpoczywać i trenować. Do dyspozycji żużlowców będzie ogród i miejsce do trenowania. Sezon Ekstraligi ma rozpocząć się 12 czerwca 2020 roku.