26 listopada, 2022

Duńczyk z Włókniarza będzie mistrzem świata?

leon madsen mistrz świata

Leon Madsen od ponad trzech lat jest czołowym żużlowcem Włókniarza Częstochowa i całej Ekstraligi. Duńczyk jest przekonany, że w końcu uda mu się wygrać cykl Speedway Grand Prix.

W poprzednim sezonie Ekstraligi Madesn był czwartym żużlowcem, jeśli chodzi o indywidualne statystyki punktowe. Jego średnia punktów na wyścig wynosiła 2,206. Jeszcze lepiej było w sezonie 2019, gdy Duńczyk w barwach Włókniarza był najlepiej punktującym zawodnikiem, a średnia wynosiła 2,443.

Od lat na żużlowym topie

Dlatego chyba nikt nie ma wątpliwości, że Madsen to topowy żużlowiec, jak na polskie i światowe warunki. W 2018 roku został Mistrzem Europy, a rok później wicemistrzem świata. Jeśli chodzi o drużynowe sukcesy, to w 2012 roku zdobył Mistrzostwo Polski z Unią Tarnów, a w 2013 i 2015 roku dołożył brązowy medal z tą samą drużyną. Brakującym trofeum jest jednak tytuł mistrza świata. Duńczyk zdaje sobie z tego sprawę, ale przekonuje media, że przed końcem kariery uda mu się wygrać SGP. “Wiem i wierzę, że pewnego dnia zostanę mistrzem świata. Mam co do tego mocne przekonanie. Wcześniej niewiele osób we mnie wierzyło, a ja niemal zostałem najlepszym żużlowcem świata” – przyznał żużlowiec w wywiadzie z portalem speedwaygp.com.

Zwycięzca Speedway Grand Prix 2021? Typy, kursy bukmacherskie

Czy Madsen sięgnie po złoto już w SGP 2021? Szanse ma na to spore, bo zaliczany jest do faworytów jeszcze przed startem całego cyklu. Sprawdziliśmy, jak jego akcje stoją u lidera branży bukmacherskiej – STS. Kurs na to, że Madsen zostanie mistrzem świata wynosi 6.75, a lepsze notowania mają jedynie – Polak Bartosz Zmarzlik oraz Brytyjczyk Tai Woffinden. Jeśli chodzi o Madsena, to Duńczyk jest faworytem ogólnie do medalu, a kurs na miejsce w TOP3 SGP 2021 wynosi obecnie 2.15

Szwed również się wyróżnia

W poprzednim sezonie w ekipie Włókniarza Częstochowa oprócz Leona Madsena nieźle punktował Fredrik Lindgren. Szwed, który w CKM jeździ od 2018 roku również startuje w prestiżowych zawodach z cyklu Grand Prix. Jak wyglądają jego szanse przed startem SGP 2021? Zwycięstwo Lindgrena zostało wycenione po kursie 8.00, a miejsce na podium to 2.50. Widać więc, że faworytem nie jest, ale z pewnością będzie się liczył w grze o czołowe miejsca w rankingu. Wniosek jest też jeszcze jeden. Z taką dwójką i pozostałymi żużlowcami Włókniarz powinien namieszać w Ekstralidze. Tak jednak miało być i w poprzednim sezonie żużlowym, a jak się skończyło, to każdy wie. Będzie lepiej?